W czwartek 10 lutego br. przypada rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię. Została ona przeprowadzona przez sowieckiego okupanta w nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku, dotykając głównie osadników wojskowych, w dużej mierze uczestników wojny z 1920 r., urzędników państwowych oraz ich rodziny. Na rocznicowe uroczystości, z zastosowaniem reżimu sanitarnego, zapraszają Oddział Związku Sybiraków w Łomży oraz Prezydent Łomży.
W programie:
Źródło: UM Lomza