Reklama

Zieleń miejska w Łomży. W tym roku to łącznie blisko 50 tys. roślin [VIDEO i FOTO]

11/08/2022 13:11

Łomżę można zaliczyć do zielonych miast. W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej posadziło 44 tys. kwiatów jednorocznych, 3,5 tys. bylin, 560 krzewów i 85 róż.

- W okresie wiosennym zaczęliśmy  prace związane z nasadzeniami. Większe nasadzenia inspirowane były ogrodami preriowymi. Na ul. Zawadzkiej, na zieleńcu, który oddziela te ulice, zostały posadzone byliny, które są sprzyjające owadom zapylającym, kwitnące, które też urozmaicają krajobraz - wylicza Dorota Bączek, starszy mistrz z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM. 

W ostatnim czasie natomiast nasadzenia pojawiły się przy ul. Kopernika/ ul. Zawadzkiej. Mieszkańcy mogą oglądać w tym miejscu tawułki, funkie, bergenie, brunery, żuławki oraz hortensje. 

Reklama

- Tam zostały wprowadzone rośliny cieniolubne. Trochę koloru chcieliśmy wprowadzić, urozmaicić ten krajobraz. Inną rzeczą, którą możemy się pochwalić, z nowości, jest skarpa przy cmentarzu przy ul. Przykoszarowej. Tam też wprowadzone zostały krzewy czy byliny, żeby to urozmaicić - wyjaśnia Dorota Bączek. 

Poza tym u zbiegu Al. Legionów oraz ul. Sikorskiego zamontowany został parklet. 

Do tego dwa razy w roku zmieniają się nasadzenia na rondach im. Hanki Bielickie oraz im. ks. bp Mikołaja Sasinowskiego. W pierwszym przypadku są one inspirowane kapeluszami aktorki i artystki kabaretowej, w drugim - aktualna kompozycja składa się z takich roślin jak: pęcherznica, hortensje czy kocimiętka.

Reklama

Do końca roku MPGKiM planuje również wykonać rabaty na ul. Rządowej.

Więcej w naszym materiale VIDEO!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości