Reklama

Zima przyszła do Łomży [FOTO]

09/02/2021 08:14

Sytuacja drogowa, ze względu na wciąż padający śnieg, nadal nie jest najlepsza. Drogi i chodniki wielu miast w Polsce pokryte są warstwą białego puchu. Do Łomży przyszła zima.

Synoptycy IMGW przekazują, że Polska będzie dziś pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Włochami i Ukrainą. Na krańcach południowych zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Ze wschodu napływać będzie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. W woj. podlaskim możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów śniegu (miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm). Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -10°C do -7°C.

Padający gęsty śnieg sprawił, że za oknem w końcu mamy prawdziwą zimę. Taki widok oznacza też utrudnienia na szlakach komunikacyjnych. Z danych policji wynika,  że przez całą miniona dobę zgłoszono policjantom 84 kolizje. Aż 75 zgłoszono w godzinach od 12 do 23.59. W regionie nie ma obecnie większych utrudnień w ruchu.

Reklama

Zdarzenie na DK61 na wysokości Marianowa:

fot. Czytelnik

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości