Według prognoz synoptyków, czeka nas wyjątkowe jak na tę porę roku ocieplenie. Temperatura pod koniec tygodnia w zachodniej Polsce wzrośnie nawet do 10 stopni na plusie. Chociaż środa przywitała nas śniegiem, niedługo odwiedzą nas promienie Słońca. Czy wiosenny epizod ma szansę zmienić się w regularną wiosnę?
Według synoptyków z Severe Weather Europe, od połowy lutego blokada wysokiego ciśnienia przyniesie kilka niezwykle ciepłych dni. W centralnej części Europy zapanuje wyjątkowe jak na drugi miesiąc roku ocieplenie. Luty może być cieplejszy w porównaniu do średnich temperatur dla tego miesiąca o 2 stopnie Celsjusza.
Środa przyniosła duże zachmurzenie i opady śniegu. W ciągu dwóch najbliższych dni temperatura powietrza powinna wahać się pomiędzy trzema i czterema kreskami powyżej zera, ale weekend zapowiada się cieplejszy.
Według synoptyków z IMGW, w Łomży w sobotę i niedzielę możemy spodziewać się do 7 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Umiarkowane zachmurzenie być może pozwoli cieszyć się także promieniami Słońca. O typowo wiosennej pogodzie mogą mówić mieszkańcy zachodniej Polski, gdzie temperatura pod koniec tygodnia wzrośnie nawet do 10 stopni na plusie.
Optymistycznie dla Łomży wygląda również długoterminowa prognoza IMGW. Wysokie jak na luty temperatury powinny utrzymać się w następnym tygodniu. Niewykluczone, że słupki rtęci podskoczą wyżej niż 7 stopni na plusie. Pogoda bywa zaskakująca, ale wiele wskazuje na to, że zima może być w odwrocie.
Dzisiaj (13.02) powinniśmy jednak uważać. Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Maciej Maciejewski ostrzega przed marznącymi opadami. Ostrzeżenie jest ważne do godz 12:00.