Reklama

Złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą pierwsze częściowo wolne wybory od czasów II wojny światowej

04/06/2024 12:31

4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory od czasów II wojny światowej. Dla upamiętnienia tego historycznego faktu oraz uhonorowania Dnia Wolności i Praw Obywatelskich złożono dziś kwiaty pod tablicą znajdującą się na frontonie Ratusza.

Wybory czerwcowe, choć nie w pełni wolne, po raz pierwszy od dekad dały Polakom poczucie, że ich głos ma znaczenie. 4 czerwca 1989 roku wybory wybrały w pełni wolny Senat. W Sejmie, zgodnie z ustaleniami Okrągłego Stołu, walka toczyła się o 161 miejsc, bo pozostałe były zarezerwowane dla komunistów. Ku zaskoczeniu władz i samej opozycji, „Solidarność” zdobyła praktycznie wszystko, na co pozwalały okrągłostołowe ustalenia.

W 35. rocznicę tego wydarzenia złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą pierwsze częściowo wolne wybory od czasów II wojny światowej. W taki sposób uhonorowali pamięć o tej dacie Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski i radny Marcin Debek w towarzystwie seniorów.

Źródło: Miasto Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości