Reklama

Zmarł stypendysta Fulbrighta Michael Gilmor

27/08/2018 14:58

- Otrzymaliśmy bardzo smutną informację o śmierci Michaela Gilmora, stypendysty Fulbrighta, który w roku akademickim 2017-18 pracował w PWSIiP jako English Teaching Assistant – informuje Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Michael zmarł nagle dziś w nocy w USA. Miał 23 lata.

- Nigdy nie zapomnę tego dnia, kiedy wszedłeś do mojego biura w Łomży prawie rok temu i zobaczyłam bardzo przystojnego młodzieńca, który zaczynał przygotowania do nowej pracy (…). Nigdy nie spotkałam tak dobrze zorganizowanej i takiej dojrzałej i odpowiedzialnej osoby w twoim wieku. Nie mogliśmy oczekiwać lepszego asystenta Fulbrighta- napisała po angielsku w pożegnanymi wpisie Lilianna Rywacka, odpowiedzialna w PWSIiP za program wymiany międzynarodowej.

Michael Gilmor pochodził z Huntington, Nowy York. Był absolwentem Providence College w dziedzinie Biochemii,  członkiem stowarzyszenia The Liberal Arts Honors Program and Alpha Epsilon Delta.

Reklama

- Byłeś tak oddany swojej pracy, zawsze gotowy na nowe wyzwania, profesjonalny w każdym zadaniu, każdej aktywności. Będziesz bardzo nieobecny. Mike byłeś najlepszym mówcą, uczniowie pokochali twoje wykłady i wspaniały, medialny głos. Jesteś w moich myślach i modlitwach – kończy swój wpis Rywacka.

Program Fulbrighta powstał w USA z inicjatywy amerykańskiego senatora J. Williama Fulbrighta w 1946 roku. Głównym jego celem jest wzmacnianie pokoju i budowanie porozumienia między narodami poprzez wymianę naukową między USA a innymi krajami.Program Fulbrighta jest najbardziej prestiżowym programem wymiany amerykańskiego Departamentu Stanu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości