Reklama

Zmarł wybitny pracownik łomżyńskiego szpitala

26/09/2019 14:28

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży informuje o śmierci dra n. med Wiesława Wenderlicha, wieloletniego pracownika i twórcy radiologii w łomżyńskim szpitalu.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przekazała na andres naszej redakcji kilka słów o Doktorze:

Urodził się 11.05.1939r. w Siedlcach.

Akademię Medyczną w Białymstoku ukończył w 1966r.

Dr W. Wenderlich pracował 2 lata w ZOZ Sokółce, 14 lat na Akademii Medycznej w Białymstoku. Pracował również ponad 9 lat w niepełnym wymiarze czasu pracy w Służbie Więziennej w Olsztynie.

 

25 lat pracy zawodowej  spędził w murach łomżyńskiego szpitala:

W latach 1979 – 1982 jako starszy asystent w Pracowni RTG

W latach 1982- 2004r. jako Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Reklama

W 1988r. był Rzecznikiem Prasowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży. Był również wieloletnim Przewodniczącym Rady Ordynatorów w szpitalu.

W 1989r. był powołany przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej na Członka Okręgowego Komisji Kontroli zawodowej w Białymstoku.

Dr Wiesław Wenderlich tytuł lekarza specjalisty w zakresie radiodiagnostyki uzyskał w 1974r., a stopień naukowy doktora nauk medycznych w 1977r.Utrzymywał  bliskie więzi fachowe, naukowe i osobiste z Zakładem Radiologii AM W Białymstoku, z Zakładem Obrazowania Narządów WSZ w Białymstoku, był w stałym kontakcie z Krajowym Zespołem Specjalistów ds. Radiologii Medycyny Nuklearnej i Ultrasonografii.

Reklama

W dniu 30.04.2014r. z okazji Jubileuszu 500-lecia szpitalnictwa na Ziemi Łomżyńskiej został wyróżniony odznaczeniem Ministra Zdrowia „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia”.

 

W czasie swojej pracy na stanowisku Kierownika Zakładu Radiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, którego był organizatorem dał się poznać jako doskonały fachowiec, wychowawca młodego pokolenia radiologów, a jednocześnie człowiek koleżeński, służący radą i pomocą w każdej potrzebie.

Pod jego kierownictwem uzyskało w Łomży specjalizację kilkunastu lekarzy radiologów, zorganizowano i wyposażono w sprzęt Pracownię RTG przy ul. Szosa Zambrowska, Pracownię RTG przy Oddziale Chorób Płuc, Pracownię Ultrasonograficzną, Zakład Diagnostyki Obrazowej w nowym Szpitalu przy Al.Piłsudskiego.

Reklama

Wyrażamy uznanie dla jego doświadczenia, wysokich  kompetencji, które umiejętnie wykorzystywał na stanowisku pracy, umiejętności kierowania zespołem, a także zwykłą ludzkiej życzliwości, którą okazywał ludziom cierpiącym.

Jego zasługi dla łomżyńskiej radiologii, ale też nieprzeciętne poczucie humoru, atmosfera, którą roztaczał, uczyniły z Niego niezapomnianą postać.

Pokolenie, które wykształcił i ci, którzy z Nim współpracowali na pewno nie zapomną Jego wkładu w historię naszego szpitala.

 

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Reklama

w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości