10 lutego 2021 roku odeszła do wieczoności Alicja Barbara Walczuk, nauczycielka, członek Prezydium i Zarządu Oddziału, Przewodnicząca Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. O śmierci Alicji Barbary Walczuk zawiadamiają Koleżanki i Koledzy z ZNP:
ALICJA BARBARA WALCZUK z d. Trepanowska, córka Henryka i Władysławy Kosko, urodziła się dnia 12 stycznia 1943 roku w Łomży. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Piątnicy uczęszcza do Państwowego Liceum Pedagogicznego w Łomży, które ukończyła w 1961 roku, uzyskując kwalifikacje nauczyciela. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Ełku, a później Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Białymstoku. Wieloletnia nauczycielka, harcerka. Pracę zawodową rozpoczęła od września 1961 roku w Szkole Podstawowej w Bronowie, następnie pracowała w szkołach w Śniadowie, Piątnicy i w Szkole Podstawowej nr 3 w Łomży. Podczas pracy w Śniadowie poznała swego przyszłego męża Wiesława, również nauczyciela matematyki, pracującego wiele lat w łomżyńskich szkołach średnich. Wspólnie przeżyli 57 lat, aż do jego śmierci w 2019 r.
Oprócz pracy zawodowej prowadziła aktywną działalność społeczną. W 1978 roku została odznaczona Krzyżem Za Zasługi dla ZHP. W 1982 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a w 1984 roku Medal 40-lecia PRL.
Od 1.01.1962 r. była członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jako emerytowany pedagog, od marca 2019 roku pełniła funkcję Przewodniczącej Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Łomży.
Lubiła przyrodę. Pasją jej życia były działki rekreacyjne w Łomży i na Mazurach, gdzie wykorzystując swoje artystyczne uzdolnienia z dużym znawstwem pielęgnowała mnóstwo starannie dobranych roślin i kwiatów.
Alicja Barbara Walczuk pozostanie w naszej pamięci jako barwna postać, osoba niezwykle aktywna. Kochała życie i ludzi. Uśmiech często gościł na Jej twarzy. Miała jeszcze tyle planów….
Zapamiętamy Koleżankę jako ciepłą, wrażliwą, radosną, pogodną i gotową do pomocy innym.
,,A nadzieja znów wstąpi w nas otrze łzy, pocieszy. Bo chociaż zabrakło drogiego głosu, to spotkamy się w brew ironii losu." Odeszła od nas nieodżałowanej pamięci koleżanka Alicja Barbara Walczuk- długoletni nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży w szkole nr 3 w Łomży. W swojej pracy odznaczała się profesjonalizmem, taktem i umiarem. W stosunku do dziecka, tego najmłodszego potrafiła łączyć wiedzę pedagogiczną właściwą sobie tylko umiejętnością współpracy z rodzicami i koleżankami. Uczyła patrzeć , służyć i myśleć. Służyła poradą, dobrym słowem sercem i uśmiechem, który zawsze gościł na jej twarzy. W osobie koleżankiAlicji Barbary Walczuk tracimy wspaniałą nauczycielkę wychowawczynię i koleżankę z pracy. Dziękujemy za każdy dzień spędzony, razem każdy uśmiech i wspólne chwile przebyte razem z nami. - Alicja Jamiołkowska, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łomży
Basia Walczuk - nazywana w szkole (SP nr 3) Alą ... wspaniały człowiek. Miała czas i uśmiech dla każdego, pochylała się nad maluczkim człowiekiem jako nauczyciel, ale nie zapominała o koleżankach z pracy. Służyła wsparciem i pomocą młodym adeptom sztuki bycia nauczycielem. Moje pierwsze nieporadne kroki nauczycielskie - były przy Jej wsparciu. Kochała ludzi. Tę miłość dawała całą sobą. Jej działkowe kwiaty kwitły jak zaczarowane. Przyciągała swoją dobrocią jak magnez. Przy Ali, każdy stawał się lepszym człowiekiem. Jej dar zostanie w nas...... „są Anioły na ziemi ….. słabym dłonie podają, smutnym łzy wycierają, w zamian nie chcą dla siebie nic. Nie wiem, co jeszcze mogę napisać o Basi... Kochała także zwierzęta (koty :) ) Uwielbiała róże.. Przedkładała być nad mieć ....- Alicja Wejroch, pedagog nieistniejącej już Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łomży
Pragniemy złożyć wyrazy najgłębszego współczucia całej rodzinie z powodu bolesnej straty. Łączymy się w cierpieniu.
Koleżanki i Koledzy z ZNP w Łomży
Informacja o uroczystościach pogrzebowych: Pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym w dniu 12 lutego 2021 roku (piątek) o godz. 12.30, a następnie o godz. 13. Msza św. żałobna w Łomżyńskiej Katedrze.