Reklama

Zmarła najstarsza mieszkanka Łomży

26/06/2021 17:46

Wczoraj zmarła najstarsza mieszkanka naszego miasta - Stanisława Getek. W ubiegłym miesiącu, 8 maja obchodziła swoje 106. urodziny.

Pani Stanisława urodziła się od Łomży - Giełczynie. Pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wielopokoleniowym domu wychowywała się jeszcze z 4 siostrami i 4 braćmi. Od dzieciństwa pomagała rodzicom w pracy na roli i prowadzeniu gospodarstwa. W 1936 r. po wyjściu za mąż przeniosła się do Zawad Przedmieścia, wówczas jeszcze nie będących w granicach Łomży, gdzie wspólnie z małżonkiem kontynuowała pracę w gospodarstwie rolnym oraz zajmowała się domem. Wiara i cierpliwe pokonywanie trudności pozwoliły jej, wraz z mężem przetrwać najtrudniejsze czasy. Jednym z takich momentów, do którego sięga pamięcią, był okres wojny.

Pani Stanisława urodziła i wychowała czwórkę dzieci, doczekała się 10 wnuków, 12 prawnuków oraz kilkudziesięciu praprawnuków.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości