Gruba pokrywa śnieżna, na przemian występujące odwilże i nawroty mrozu, skuwające lodem zalegający śnieg, bardzo mocno ograniczają zwierzętom dostęp do pokarmu. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść człowiek, ważne jednak by ta pomoc była udzielana w odpowiedni sposób.
Zarząd Koła Łowieckiego „Łoś” w Zambrowie wydelegował wczoraj swoich członków w las celem rozwiezienia karmy na wszystkie trzy obwody łowieckie (188 Łomża, 206 Zambrów i 186 ZO Białystok).
Karma w postaci 1,5 tony kukurydzy, tony owsa oraz ośmiu bel siana, została zakupiona od miejscowych rolników jak również pozyskana od naszych Kolegów myśliwych, którzy są rolnikami. Do rozwiezienia karmy w terenie wykorzystano 6 ciągników, stanowiących własność naszych kolegów oraz samochody. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu naszych członków zaplanowane prace zostały wykonane i mamy pewność, że nasze działania pozwolą zwierzynie przetrwać ten ciężki czas. Dokarmianie zwierzyny prowadzimy w wybranych miejscach na bieżąco, a formę zorganizowaną na całym terenie zastosowaliśmy po raz pierwszy. Koło nasze liczy 51 członków i gospodaruje na powierzchni 18,5 tyś. hektarów, które tworzą trzy obwody łowieckie na terenie gmin : Zambrów, Łomża, Rutki, Zawady, Kołaki Kościelne i Wysokie Mazowieckie. Za zaangażowanie w sprawne przeprowadzenie akcji jako Prezes koła składam podziękowanie wszystkim Kolegom, którzy dziś pracowali - dziękuje prezes Koła Łowieckiego „Łoś” w Zambrowie Kazimierz Muczyński.