Reklama

„Łoś” ruszył w las [FOTO]

15/02/2021 20:03

Gruba pokrywa śnieżna, na przemian występujące odwilże i nawroty mrozu, skuwające lodem zalegający śnieg, bardzo mocno ograniczają zwierzętom dostęp do pokarmu. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść człowiek, ważne jednak by ta pomoc była udzielana w odpowiedni sposób.

Zarząd Koła Łowieckiego „Łoś” w Zambrowie wydelegował wczoraj swoich członków w las celem rozwiezienia karmy na wszystkie trzy obwody łowieckie (188 Łomża, 206 Zambrów i 186 ZO Białystok). 

Karma  w  postaci 1,5 tony kukurydzy, tony  owsa oraz  ośmiu bel  siana, została  zakupiona od  miejscowych  rolników jak  również   pozyskana  od  naszych Kolegów myśliwych, którzy  są  rolnikami. Do rozwiezienia karmy w  terenie  wykorzystano 6 ciągników, stanowiących własność  naszych kolegów oraz  samochody. Dzięki  ofiarności  i  zaangażowaniu  naszych  członków zaplanowane prace zostały wykonane i  mamy pewność, że  nasze  działania  pozwolą zwierzynie  przetrwać  ten  ciężki czas.  Dokarmianie  zwierzyny prowadzimy w  wybranych  miejscach na bieżąco, a formę  zorganizowaną  na całym  terenie zastosowaliśmy po raz pierwszy.  Koło nasze  liczy 51 członków i gospodaruje  na powierzchni 18,5 tyś. hektarów, które  tworzą trzy  obwody  łowieckie na  terenie  gmin : Zambrów, Łomża, Rutki, Zawady, Kołaki Kościelne i Wysokie  Mazowieckie. Za zaangażowanie w sprawne  przeprowadzenie  akcji jako Prezes  koła  składam  podziękowanie   wszystkim  Kolegom, którzy dziś pracowali - dziękuje prezes Koła Łowieckiego „Łoś” w Zambrowie Kazimierz Muczyński.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości