W 16. edycji „The Voice of Poland” nie brakuje talentów, ale nie każdy występ zostaje z widzem na dłużej. Przemysław Piotrowski, 27-letni łomżanin, zrobił dokładnie to – dał z siebie wszystko i zostawił na scenie coś więcej niż tylko dobrze zaśpiewane dźwięki.
Podczas trzeciego odcinka „Przesłuchań w ciemno” wykonał utwór „Sorry I’m Here For Someone Else” Bensona Boone’a – emocjonalny kawałek, który w jego interpretacji nabrał nowej głębi. To nie był tylko cover. To była osobista opowieść.
Dla samego Przemka to był powrót do muzyki, którą – jak sam przyznaje – przez ostatnie lata powoli spychał na bok.
– Nie chciałbym porzucić całkowicie muzyki, bo w zasadzie na dzień dzisiejszy do tego to zmierza. Muzykę już spycham na drugi plan od dobrych kilku lat. Aktualnie jestem na aplikacji radcowskiej w Warszawie. Myślę, że prawo da się lubić, a muzykę da się kochać – powiedział przed występem.
Reklama
Z jego wypowiedzi bije szczerość i tęsknota. Wspomniał też o swojej siostrze, której zadedykował napisaną przez siebie piosenkę „Kolekcjoner”.
– Staram się tym nie żyć, bo nie da się z tym żyć, aczkolwiek mało jest takich dni, w których człowiek by w ogóle o tym nie myślał – wyznał, odsłaniając więcej niż tylko głos.
Występ Przemka nie przeszedł bez echa. Trzy fotele jurorów obróciły się w jego stronę. Margaret, Michał Szpak, Kuba Badach oraz duet Tomson i Baron słuchali z uwagą. Ostatecznie Przemek dołączył do drużyny Margaret.
– Mam nadzieję, że odzyskałeś motywację i że będziesz to dalej robił – powiedziała po jego występie jurorka.
W jej słowach nie było przesady. Przemek ma nie tylko głos, ale i coś, czego nie da się nauczyć – prawdę w muzyce. Po jego występie okazało się, że z drugim z zachwyconych jurorów - Kubą Badachem Przemek już kiedyś śpiewał.
– W szkole podstawowej śpiewałem panu chórki do koncertu w kościele kapucynów w Łomży – przyznał Piotrowski.
Wtedy był tylko chłopakiem z chóru. Dziś – uczestnikiem jednej z największych scen muzycznych w Polsce.
A Łomża? Jak się okazuje, wszyscy ją znają i wspominają z uśmiechem.
– W Łomży zdawałam prawo jazdy! – rzuciła Margaret.
Przemek pojawił się w programie w towarzystwie rodziny i przyjaciela Pawła Wiskiego – muzyka, z którym współpracuje na co dzień.
Występ Przemka: https://vod.tvp.pl/programy,88/the-voice-of-poland-odcinki,284926/odcinek-14,S16E14,2365735