Reklama

100 morsów w Narwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości [FOTO i VIDEO]

11/11/2018 12:52

Jak nieszablonowo uczcić Święto Niepodległości? Można na przykład zanurzyć się w Narwi i odśpiewać hymn Rzeczypospolitej Polskiej dumnie trzymając w dłoni flagę. 100 morsów w Narwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości - to pomysł łomżyńskich miłośników zimnej kąpieli. W ten nietypowy sposób maniacy niskich temperatur uczcili dzień 11 listopada.

- Woda ma 8 stopni - wczoraj mierzona - dzisiaj nic się nie zmieniło - komentuje temperaturę wody łomżyński mors Andrzej Polkowski. - Spotykamy się od lat w takiej grupie, grono się powiększa i podjęliśmy takie wyzwanie - mówi.

Maniacy zimnych kąpieli po krótkiej rozgrzewce na którą składały się m.in: trucht, przysiady czy pompki - wbiegli do wody z flagami aby wspólnie odśpiewać Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Każda zapytana przez nas osoba, która opuszczała Narew - była zadowolona z podjętego przez siebie wyzwania. Co ciekawe - woda w rzece była cieplejsza od powietrza.

Reklama

Inicjatywa "100 Morsów w Narwi na 100-lecie odzyskania niepodległości" przyciągnęła mnóstwo osób, które w nieszablonowy sposób chciały uczcić dzień 11 listopada. Na łomżyńskiej plaży pojawili się starsi i młodsi, dzieci i rodzice, doświadczeni w zimnych kąpielach i amatorzy. W końcu o to chodzi w Święto Niepodległości - aby wspólnie oddać cześć bohaterom.

Wydarzenie transmitowaliśmy NA ŻYWO.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości