W piątek policjanci z łomżyńskiej drogówki prowadzili wojewódzkie działania "Prędkość". Sprawdzali z jaką prędkością kierowcy podróżują po drogach naszego powiatu - informuje KMP Łomża.
Na terenie powiatu łomżyńskiego, policjanci z drogówki prowadzili wojewódzkie działania ,,Prędkość”. Kontrole przeprowadzono w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, a także w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Mundurowi skontrolowali w sumie 121 pojazdów. Ujawnili 118 wykroczeń, z czego aż 81 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości - relacjonuje KMP Łomża.
Reklama
Łomżyńska policja podczas prowadzenia działań "Prędkość" zatrzymała również 5 dowodów rejestracyjnych.
źródło: KMP Łomża
źródło zdj.: KMP Łomża