W Piątnicy pożegnane zostały osoby, które zakończyły już swoją zawodową drogę. Były też podziękowania i nagrody. Wszystko z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski spotkał się z pracownikami oświaty w związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Podziękowania odebrały osoby, które przeszły na emeryturę: Teresa Brzozowska, Grażyna Rakowska oraz Alicja Sobuta.
Z kolei gratulacje odebrało 15 nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego.
Natomiast nagrodę Wójta Gminy Piątnica wręczono trzem dyrektorom: Wiesławie Masłowskiej, Marcie Ogonowskiej-Stolarczyk oraz Izabeli Zapert.
- Dzielnie mierzycie się z nowymi wzywaniami, ze zmianami zachodzącymi w systemie edukacji. Często też zmagacie się z organem prowadzącym, który zmuszony jest nieustannie szukać oszczędności w niedofinansowanej oświacie. Wy to wszystko wiecie najlepiej. Dzisiaj z okazji również waszego święta w imieniu władz samorządowych gminy Piątnica, składam wyrazy podziękowania i przekazuje symboliczne dziękuję - mówił wójt Artur Wierzbowski.
Reklama
Źródło: Gmina Piątnica