O 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród zakażonych są dwie osoby z powiatu łomżyńskiego. Jedna z nich była wcześniej objęta kwarantanną, druga sama wykonała test i nie jest powiązana z poprzednimi przypadkami.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedemnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1040 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały dwie kolejne osoby (w sumie 868): mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego i starsza kobieta z powiatu grajewskiego.
Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu podaje, że zakażona kobieta w sile wieku sama wykonała test i nie jest związana z wcześniejszym zakażeniami. Źródło jej zakażenia nie jest obecnie znane. Zakażony mężczyzna w sile wieku był już objęty kwarantanną z uwagi na kontakt z osobą zakażoną. Wykonany test dał wynik pozytywny.
Na terenie działania PSSE w Łomży w kwarantannie przebywa 85 osób (55 - Łomża, 30 powiat). Dwie osoby są hospitalizowane. Obecnie w Łomży i powiecie łomżyńskim jest 7 "aktywnych" przypadków koronawirusa (5 - Łomża, 2 - powiat).
Tylko dziś resort zdrowia poinformował aż o 726 nowych przypadkach. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 49 515/1 774 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).