Reklama

17 nowych zakażeń w województwie! Wśród zakażonych są mieszkańcy powiatu łomżyńskiego

06/08/2020 10:39

O 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród zakażonych są dwie osoby z powiatu łomżyńskiego. Jedna z nich była wcześniej objęta kwarantanną, druga sama wykonała test i nie jest powiązana z poprzednimi przypadkami.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedemnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
  • mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
  • młody mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku
  • młoda kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w USK w Białymstoku
  • dwóch młodych mężczyzn z Białegostoku, izolacja domowa
  • młoda kobieta z powiatu augustowskiego, izolacja domowa
  • młody mężczyzna z powiatu augustowskiego, izolacja domowa
  • starsza kobieta z powiatu augustowskiego, hospitalizowana w SP ZOZ w Augustowie
  • dziecko z Suwałk, izolacja domowa
  • nastolatka z Suwałk, izolacja domowa
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa
  • kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa
  • kobieta w sile wieku z powiatu monieckiego, izolacja domowa
  • starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
  • młody mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
  •  kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1040 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały dwie kolejne osoby (w sumie 868): mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego i starsza kobieta z powiatu grajewskiego.

Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu podaje, że zakażona kobieta w sile wieku sama wykonała test i nie jest związana z wcześniejszym zakażeniami. Źródło jej zakażenia nie jest obecnie znane. Zakażony mężczyzna w sile wieku był już objęty kwarantanną z uwagi na kontakt z osobą zakażoną. Wykonany test dał wynik pozytywny.

Reklama

Na terenie działania PSSE w Łomży w kwarantannie przebywa 85 osób (55 - Łomża, 30 powiat). Dwie osoby są hospitalizowane. Obecnie w Łomży i powiecie łomżyńskim jest 7 "aktywnych" przypadków koronawirusa (5 - Łomża, 2 - powiat).

Tylko dziś resort zdrowia poinformował aż o 726 nowych przypadkach. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 49 515/1 774 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości