Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzydziestu jeden kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
·nastolatek z Białegostoku, izolacja domowa,
·starszy mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,
·młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,
·kobieta w sile wieku z Grajewa, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,
·kobieta w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowana w USK przy Żurawiej w Białymstoku,
·sześciu starszych mężczyzn z powiatu grajewskiego, hospitalizowane w ZOL w Szczuczynie,
·starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
·dwanaście starszych kobiet z powiatu grajewskiego, hospitalizowane w ZOL w Szczuczynie,
·czworo dzieci z Łomży, izolacja domowa,
·dwie młode kobiety z Łomży, izolacja domowa,
·młody mężczyzna z Łomży, izolacja domowa.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1133 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 908): kobieta w sile wieku z powiatu monieckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu grajewskiego, starsza kobieta z powiatu grajewskiego.
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował jednocześnie o dwudziestym piątym przypadku "wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirus COVID-19 w województwie podlaskim".
To kobieta w wieku 90 lat, mieszkanka powiatu grajewskiego. Miała choroby współistniejące.