Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Łomży i Białymstoku otrzymały 320 litrów płynu do dezynfekcji. Środki dezynfekujące przekazał w piątek (17.04) marszałek Artur Kosicki.
Zakup został sfinansowany przez samorząd województwa podlaskiego.
- Środki dezynfekujące są niezbędne w okresie pandemii, dlatego postanowiliśmy przekazać je wojewódzkim stacjom pogotowia. To one są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – podkreślał marszałek Kosicki - Przypomnę, że oprócz wsparcia rzeczowego, stacje w Białymstoku i Łomży otrzymały na zakup środków ochrony osobistej łącznie 7 mln zł.
Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego podkreślają, że zarząd województwa, w związku z pandemią Covid-19 uruchomił specjalny program, finansowany ze środków UE i budżetu państwa, przeznaczony dla jednostek służby zdrowia „Podlaski Pakiet Zdrowotny”. W ramach tego programu podlaskie szpitale i stacje pogotowia ratunkowego otrzymały wsparcie finansowe w wysokości blisko 60 mln zł. Pieniądze przeznaczone są na zakup m.in. specjalistycznej aparatury, wyposażenia i środków ochrony osobistej – niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania placówek ochrony zdrowia w czasach pandemii.
fot. Wrota Podlasia