Reklama

6-letni Dominik na Górze Strękowej śpiewa i opowiada o kapitanie Raginisie [FOTO, VIDEO]

11/09/2022 15:52

6-letni Dominik Skibko zaśpiewał piosenkę “Obrońcy spod Wizny” zespołu Forteca. Wystąpił w czasie obchodów 83. rocznicy bitwy pod Wizną.

W niedzielę (11.09) w Górze Strękowej odbyły się uroczystości z okazji 83. rocznicy bitwy pod Wizną.

Po mszy św. w intencji obrońców odcinka “Wizna” przy schronie dowodzenia mjr. Władysława Raginisa odczytany został Apel Pamięci. Złożono też kwiaty. Dla zgromadzonych wystąpił Dominik Skibko z Białegostoku. 6-latek zaśpiewał piosenkę “Obrońcy spod Wizny” zespołu Forteca. Historię mjr. Raginisa opowiedział mu tata. Chłopiec przyznaje, że lubi poznawać historię a potem ją opowiadać.

- Raginis walczył trzy dni i się nie poddawał. A potem złożył przysięgę z Brykalskim, że albo żywy z tego bunkra nie wyjdzie albo wygrają tą wojnę. A potem przyszli, jeden Niemiec do bunkra. Powiedział, że będą rozstrzeliwać jeńców. Wtedy kapitan Raginis się poddał i powiedział, żeby wyszli z bunkra i się wysadził granatem - mówi Dominik Skibko.

Reklama

Uroczystości rocznicowe w Górze Strękowej zorganizowali Stowarzyszenie “Wizna 1939” oraz Fundacja “Honor, Ojczyzna” im. Władysława Raginisa. 

Zobacz też: 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości