Reklama

“A po zakończeniu roku chodziliśmy na… plażę”. Sezon kąpielowy w Łomży rozpoczęty [FOTO]

24/06/2022 13:01

Pogoda jak na zamówienie, wolne od szkoły i do tego oficjalnie rozpoczął się sezon kąpielowy. Uczniowie korzystają z odpoczynku na plaży miejskiej.

W piątek (24.06) w Łomży ruszyło kąpielisko miejskie. 

- Od poniedziałku do czwartku będzie 5 ratowników - 3 na plaży i 2 na motorówce, a w piątek, sobotę, niedzielę będzie 4 ratowników na plaży plus 2 na motorówce - wylicza Tomasz Malinowski, prezes łomżyńskiego WOPR.

Kąpielisko będzie czynne w godz. 11:00 - 19:00.

Już pierwszego dnia plaża miejska cieszyła się sporym zainteresowaniem, szczególnie młodzieży, która właśnie zakończyła rok szkolny i rozpoczęła wakacje.

- A po zakończeniu roku chodziliśmy na plażę  - śmieje się 16-letnia Kasia, łomżyńska licealistka. - Przyszliśmy tu na plażę zaraz po odebraniu świadectw, rok był trudny, nauczyciele wiele wymagali, więc teraz się relaksujemy, wierząc, że te wakacje będą ciekawe i nie będziemy się nudzić - dodaje. 

Reklama

Jednocześnie Tomasz Malinowski apeluje o przestrzeganie zasad przebywania nad wodą, powstrzymywanie się od wygłupów, niewpływanie poza teren wyznaczony do kąpieli.

- Tu ratownicy poza tym, że muszą walczyć z prądem, niestety często muszą upominać osoby, które nadmiernie spożywają alkohol. Te osoby troszeczkę zakłócają pracę, obserwację wody, bo nie słuchają się, wypływają poza strefę dla umiejących pływać i stanowią zagrożenie dla innych - przyznaje szef łomżyńskich ratowników wodnych. 

Kąpielisko miejskie będzie czynne do 1 września. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości