Tegoroczna absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży Zosia Żegalska znalazła się wśród 95 najlepszych maturzystów w Polsce i została finalistką IX Ogólnopolskiego projektu „Matura na 100%”.
Ogólnopolski Projekt „Matura na 100 procent to wspólna inicjatywa Fundacji „Zawsze Warto" oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Projekt ma na celu wyróżnienie i docenienie najlepszych polskich maturzystów, a także szkół i środowisk, które tworzą warunki do osiągania tak znakomitych wyników. W IX edycji projektu, spośród 268 257 zdających egzaminy w sesji maturalnej 2022, kryteria regulaminowe spełniło 95 osób.
Gratulujemy Zosi i życzymy jej powodzenia na studiach medycznych, które właśnie rozpoczęła na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.