Reklama

Akcja #sadziMY. Nadleśnictwo Łomża rozdaje darmowe sadzonki

29/09/2021 10:10

​​​​​​​W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce będzie można otrzymać darmową sadzonkę. To efekt kolejnej edycji akcji #sadziMY. W Łomży sadzonki będzie można otrzymać przed siedzibą Nadleśnictwa przy ul. Nowogrodzkiej 60 

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Polscy leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Chętni mogą odbierać je w czwartek i piątek (30 września i 1 października) między 10:00 a 15:00 lub do wyczerpania zapasu. W Nadleśnictwie Łomża sadzonki będzie można otrzymać przed siedzibą Nadleśnictwa przy ul. Nowogrodzkiej 60.

Reklama

"Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół" - przypominają leśnicy.

Akcję #sadziMY zainauguruje w Nadleśnictwie Piotrków prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości