"Dziękujemy wszystkim obecnym w świątyni, którzy wraz z ks. Łukaszem pospieszyli na pomoc” – czytamy na profilu parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. Wczoraj (26.04) jeden z wiernych zasłabł podczas mszy. Okazało się, że doszło do zatrzymania krążenia.
„Wiele mówi się o konieczności zdobywania umiejętności z pierwszej pomocy. Dziś, niestety, można było je wykorzystać w naszym kościele. U jednego z parafian doszło do zatrzymania krążenia. Dziękujemy wszystkim obecnym w świątyni, którzy wraz z ks. Łukaszem pospieszyli na pomoc” – czytamy na profilu parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.
Tego typu sytuacje pokazują, że warto znać zasady pierwszej pomocy. Każde szkolenie podnosi nasze umiejętności i dodaje pewności siebie, co pozwala nieść skuteczną pomoc bliskim, przyjaciołom oraz obcym osobom, które tej pomocy potrzebują.
„Modlimy się o łaskę życia i zdrowia dla naszego starszego parafianina, który został zabrany przez pogotowie do szpitala. A w najbliższym czasie wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież przygotowująca się do bierzmowania, zapraszamy na kurs pierwszej pomocy w Grupie Ratowniczej Nadzieja Łomża – dodaje parafia.
zdj. parafia pw. Bożego Ciała w Łomży