W ostatnich dniach czerwca wśród 214 pracowników przedszkoli i placówek opiekuńczych, prowadzonych przez Miasto Łomża, przeprowadzono testy na koronawirusa. Ratusz podaje, że były to testy "wskazujące możliwość przechodzenia koronawirusa obecnie, jak i w okresie wcześniejszym."
- W zdecydowanej większości przypadków badania nie wykazały, że osoby chorowały lub chorują na COVID-19. Jedynie w dwóch przypadkach wyniki wskazały na możliwą obecność SARS-Cov-2 w chwili obecnej, o czym niezwłocznie powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, dodając, że na wniosek dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych pod koniec sierpnia badania przejdzie 50 pracowników tej placówki.
Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski podkreśla, że przeprowadzenie kolejnych testów będzie możliwe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przy czym decyzje w tym zakresie uzależnione będą od rozwoju ognisk zakaźnych.
Koszt jednostkowy badania wyniósł 170 zł. Miasto posiada środki finansowe na przeprowadzenie większej ilości testów.