“Szpital Ogólny w Kolnie informuje, iż wykluczona została infekcja zakażenia wirusem SARS CoV–2 u pacjenta, który hospitalizowany był w Oddziale Wewnętrznym Szpitala Ogólnego w Kolnie. W związku z powyższym Oddział Wewnętrzny Szpitala zostaje przywrócony do normalnego systemu pracy” - czytamy w komunikacie Szpitala.
Przypomnijmy, informacja o zamknięciu oddziału wewnętrznego Szpitala Ogólnego w Kolnie pojawiła się w miniony poniedziałek. Powodem takiej sytuacji miało być podejrzenie koronawirusa u jednego z pacjentów, który został następnie przewieziony specjalistyczną karetką do szpitala w Łomży na badania. Podjęto wtedy decyzję o zamknięciu oddziału w kolneńskiej placówce i izolacji pracowników do czasu otrzymania wyników badań:
Dziś Starostwo Powiatowe w Kolnie podaje, że przeprowadzone wyniki badań dały wynik ujemny. Zakażenie wirusem SARS CoV–2 u pacjenta zostało wykluczone, a oddział może funkcjonować normalnie.
Procedury zadziałały prawidłowo. Żeby nikogo nie narażać zdecydowałem o zamknięciu oddziału. Mieliśmy nadzieję, że wyniki badań nie potwierdzą zarażenia, ale żeby Szpital mógł działać prawidłowo musieliśmy mieć pewność. Teraz tą pewność mamy i wszyscy bezpiecznie wracają do pracy. Jeszcze raz dziękuję pracownikom medycznym za ciężką pracę i proszę wszystkich, którzy trafiają na badania o szczerość i nieukrywanie przed lekarzami objawów, czy kontaktów z osobami z grupy ryzyka” - mówi Starosta Kolneński Tadeusz Klama.
zdj. ilustracyjne