Reklama

Badanie kliniczne szczepionki przeciwko boreliozie. Poszukiwani są pacjenci

05/10/2022 12:53

W Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku rozpoczęto badanie kliniczne dotyczące szczepionki przeciwko boreliozie. Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji zachęca do udziału.

Celem tego badania jest ustalenie skuteczności, bezpieczeństwa, tolerancji i immunogenności produktu VLA15 stosowanego w profilaktyce boreliozy w Ameryce Północnej i Europie. Połowa uczestników przyjmie badaną szczepionkę, a druga połowa placebo. Łączny czas udziału w badaniu wyniesie około 30 miesięcy 

"Badanie jest randomizowane, a uczestnicy będą otrzymywać szczepionkę lub placebo. Schemat dawkowania będzie obejmować 3 dawki podawane w okresie od 5 do 9 miesięcy w cyklu podstawowym oraz 1 dawkę przypominającą" - czytamy w komunikacie UMB.

Reklama

Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji zachęca do udziału w badaniu. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie – 85 8316514 lub mailowo – neuroin@umb.edu.pl.

Więcej informacji TUTAJ


Borelioza jest chorobą przenoszoną przez kleszcze, która powoduje wysypkę, gorączkę i zmęczenie. Nieleczona może doprowadzić do wystąpienia ciężkich objawów. UMB podaje, że w Polsce częstość występowania, w oparciu o zgłoszone przypadki, wynosi około 20 000 rocznie. Terenem najbardziej zagrożonym jest województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Reklama

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości