W najbliższą niedzielę 20 września o godzinie 16.00 Galeria Veneda zaprasza najmłodszych, ale także i tych starszych widzów na spektakl w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Łomży "Baśń o Rycerzu bez Konia". Ze spektaklu dzieci dowiedzą się o potrzebie marzeń i nieocenionej wartości nadziei oraz że nawet niepowodzenia nie powinny zniechęcać na drodze ku realizacji marzeń, bo wytrwałość zawsze zostanie nagrodzona.
Spektakl w reżyserii Jarosława Antoniuka swoją premierę miał 8 marca 2014. Dowcipne żonglowanie baśniowymi motywami i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że choć jest to bajka dla młodych widzów, śmiać się będą także dorośli.
„Baśń o rycerzu bez konia”, to opowieść o przygodach rycerza, którego nieszczęściem był brak konia. Nieszczęście to ogromne, bo takiego rycerza nawet zbójnicy nie chcą obrabować, a gdzieżby mu pomarzyć o uwolnieniu księżniczki z wieży i ofiarowaniu jej swojego męstwa. Przygody dzielnego acz smutnego rycerza pokazują nam, że jednak warto szukać i wierzyć w sukces, bo z jednej strony świat pełen jest smutnych stworzeń, którym czegoś tam brakuje, a jednocześnie wiele jest sytuacji sprzyjających usilnemu szukaniu. Otóż okazuje się, że prócz rycerza bez konia po świecie błąka się również koń bez rycerza i też nie jest mu łatwo. Dość powiedzieć, że nawet straszny smok odmówił pożarcia desperata, ponieważ nie toleruje niekompletnych posiłków. Jak łatwo się domyślić nasi bohaterowie w końcu się spotykają ku uciesze dziecięcej publiczności, a także i tej dorosłej, bo kto z nas nie lubi happy-endów?
„Baśń o Rycerzu bez Konia" to opowieść z morałem, a przesłanie, jakie niesie spektakl jest ważne, bez względu na wiek - „kiedy w coś wierzysz tak jak należy - to wiedz, że spełniają się sny".
Na spektakl zapraszamy w najbliższą niedzielę 20 września o godzinie 16.00 do Galerii Veneda.
