Lekcje z pływania maja odbywać się w szkołach podstawowych nr 1 i 10, natomiast z tenisa w „Siódemce” i Przedszkolu Publicznym nr 2. Środki zostały wygospodarowane w budżecie miasta przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
To dobra widomość nie tylko dla dzieci, które będą mogły pogłębiać swoje zainteresowania sportowe, ale również dla rodziców.
- Dzieci rozwiną się również fizycznie i sprawnościowo. Pływanie i bezpieczne korzystanie z wody to forma rekreacji, która przyda się przez całe życie. Nam rodzicom wypada tylko się cieszyć, że takie zajęcia będą prowadzone – nie ma wątpliwości Karol Szymański, przewodniczący Rady Rodziców w SP 10.
Pozytywnie w przyszłość spogląda Jadwiga Kirejczyk, dyrektor „Dziesiątki”.
- Bardzo się cieszę, że taki pomysł powstał. Skorzystają na pewno nasi uczniowie. Zajęcia pozwolą na opanowanie podstaw pływania. Dadzą ponadto dodatkowe możliwości rozwoju talentu sportowego – uważa dyrektor Kirejczyk.
Reklama
W jej szkole planowanych jest 19 godzin zajęć dodatkowych z pływania tygodniowo dla uczniów klas 1-3 i 4-8. Prowadzić je będą nauczyciele wychowania fizycznego, którzy maja do tego specjalne kwalifikacje.
Oprócz pływania w dwóch placówkach – SP 7 i PP 2, dodatkowe zajęcia prowadzone będą z tenisa. Tradycje ma szczególnie „Siódemka”, gdzie od lat uczniowie poznają podstawy tego sportu, a później rozwijają je w Uczniowskim Klubie Sportowym „Return”. Szkoła posiada halę sportową, wyposażoną w pełnowymiarowy kort oraz całą tenisową infrastrukturę.
Nauczanie ma odbywać się pod czujnym okiem wykwalifikowanych wuefistów, którzy będą dbać o prawidłowy rozwój swoich podopiecznych. Uczniowie zapoznają się z techniką podstawowych uderzeń w tenisie oraz poprawią swoją sprawność fizyczną.