Reklama

Będzie kolejna edycja "Bitwy o wozy". 49 wozów strażackich za frekwencję w II turze

03/07/2020 15:16

Odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Tym razem środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin.

W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki - zapowiada MSWiA. 

- Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Reklama

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” ma zostać opublikowany w najbliższym czasie na stronie MSWiA. O samochody nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji. To m.in. gmina Kulesze Kościelne (pow.  wysokomazowiecki), która uzyskała najwyższą frekwencję  w województwie podlaskim.

O "Bitwie o wozy" informowaliśmy wcześniej:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości