Reklama

Bierzesz udział w firmowej Wigilii? Zapłacisz podatek!

19/12/2010 10:06

Udział w firmowej Wigilii to dodatkowy przychód dla pracownika. Dlatego te "dobro", jakim jest śledź czy postna kapusta trzeba opodatkować. Dla Urzędu Skarbowego to doskonala okazja na dodatkowy zarobek.

Ponieważ ciężko byłoby wyliczyć, ile każdy pracownik zjadł, a tym samym, ile powinien zapłacić podatku, fiskus radzi, aby cały koszt pracowniczej  Wigilii podzielić przez liczbę pracowników i doliczyć do wynagrodzenia za grudzień taką samą kwotę każdemu.

Art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi też, że podatek trzeba zapłacić od samego uczestnictwa w imprezie, nawet, jeśli nic tam nie zjemy.

Takiemu samemu opodatkowaniu powinna podlegać też firmowa kawa czy herbata - czyli produkty spożywcze, które pracownik nieodpłatnie otrzymuje od pracodawcy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości