Reklama

Bogdan Konopka nie jest już Głównym Lekarzem Weterynarii

18/05/2021 14:51

Bogdan Konopka, absolwent łomżyńskiej WETY nie jest już Głównym Lekarzem Wetarynarii. Zastąpił go Mirosław Welza.

Ministerstwo Rolnictwa w lakonicznym komunikacie poinformowało, że z dniem 17 maja 2021 premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii Mirosława Welza. Dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wręczył akt powołania nowemu szefowi inspekcji weterynaryjnej.

Decyzja ta oznacza, że ze stanowiskiem Głównego Lekarza Weterynarii pożegnał się Bogdan Konopka, pochodzący z Rutek (pow. zambrowski) absolwent łomżyńskiej WETY. Na zmianę zareagowała już Agrounia. 

-Jedyny, które z ekipy rządowej rozmawiał z rolnikami stracił stanowisko. Dlaczego? Nie lubił go minister #Puda Bogdan KONOPKA nie jest już #GIW Na wojnie z #ptasiagrypa zmiana generała. Co to oznacza? Jeszcze większy #chaos - czytamy na twitterowym profilu AGROunii.

Reklama

- Bo nie lubił go minister. To teraz mamy.. portę, pisarza.. artysta. Nadaje się bo to co dzieje się w GiW to dobry materiał na książkę bądź piosenkę - skomentował Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Według informacji TOK FM zmiana na tym stanowisku ma związek z rozprzestrzeniającą się epidemią ptasiej grypy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości