Bogdan Konopka, absolwent łomżyńskiej WETY nie jest już Głównym Lekarzem Wetarynarii. Zastąpił go Mirosław Welza.
Ministerstwo Rolnictwa w lakonicznym komunikacie poinformowało, że z dniem 17 maja 2021 premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii Mirosława Welza. Dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wręczył akt powołania nowemu szefowi inspekcji weterynaryjnej.
Decyzja ta oznacza, że ze stanowiskiem Głównego Lekarza Weterynarii pożegnał się Bogdan Konopka, pochodzący z Rutek (pow. zambrowski) absolwent łomżyńskiej WETY. Na zmianę zareagowała już Agrounia.
-Jedyny, które z ekipy rządowej rozmawiał z rolnikami stracił stanowisko. Dlaczego? Nie lubił go minister #Puda Bogdan KONOPKA nie jest już #GIW Na wojnie z #ptasiagrypa zmiana generała. Co to oznacza? Jeszcze większy #chaos - czytamy na twitterowym profilu AGROunii.
Reklama
- Bo nie lubił go minister. To teraz mamy.. portę, pisarza.. artysta. Nadaje się bo to co dzieje się w GiW to dobry materiał na książkę bądź piosenkę - skomentował Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.
Według informacji TOK FM zmiana na tym stanowisku ma związek z rozprzestrzeniającą się epidemią ptasiej grypy.