Reklama

Absolwent łomżyńskiej WETY Głównym Lekarzem Weterynarii kraju!

07/05/2019 11:58

Pochodzący z Rutek (pow. zambrowski), dr Bogdan Konopka, absolwent łomżyńskiej WETY, objął dziś stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii. Nominację wręczył mu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Bogdan Konopka urodził się w niedalekich Rutkach . W roku 1981 ukończył Technikum Weterynaryjne w Łomży. Dyplom lekarza weterynarii uzyskał po ukończeniu w 1987 r. Wydziału Weterynaryjnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Kielc, rodzinnej miejscowości małżonki i rozpoczął pracę na stanowisku rejonowego inspektora WIS w kieleckim Rejonowym Oddziale WZWet w Kielcach. Po reformie administracyjnej 1999 roku zajmował stanowisko Zastępcy Powiatowego Lekarza w Kielcach.

24 listopada 2006 r. powołany został na stanowisko Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, które zajmował do 6 maja 2019 r.

Reklama

W 2002 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Higiena Zwierząt Rzeźnych i Żywności Zwierzęcego Pochodzenia. W roku 2017 uzyskał w Instytucie Zootechniki tytuł doktora nauk rolniczych. Od 1998 prowadził pod Kielcami gospodarstwo rolne wyspecjalizowane w hodowli bydła rasy Limousine, obecnie prowadzone przez syna.

Działał społecznie, w latach 1990-1998 był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników weterynarii województwa kieleckiego. W latach 2003-2006 pełnił funkcję wiceprezesa, a 2006-2015 prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Pełnił także funkcje w Świętokrzyskiej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej, w latach 1995-2000 Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Od roku 2013 jest delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii.

Jak informuje resort rolnictwa, dotychczasowy szef Inspekcji Weterynaryjnej Paweł Niemczuk będzie zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości