Reklama

Bożonarodzeniowe dary uczniów „WETY”

21/12/2018 06:22

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSWiO nr 7 w Łomży postanowili dać radość innym, organizując przy okazji Świąt Bożego Narodzenia liczne akcje charytatywne. W ostatnim czasie zorganizowano zbiórkę środków na hipoterapię dla osób niepełnosprawnych, zbiórkę karmy dla zwierząt, przygotowano także paczki dla Polaków na Białorusi i podopiecznych POW w Łomży.

- Takie akcje uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś, komu trzeba pomóc, uczą pokory, empatii, a podjęte działania uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, pokazują, że wspólnie możemy zrobić więcej - mówi Bogumiła Olbryś, dyrektor ZSWiO Nr 7 w Łomży.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Quźnia Dzieciom, Justyna Gomułka i Izabela Bągard zorganizowały w listopadzie akcję charytatywną "WETA rozumie, WETA pomaga", mającą na celu zbiórkę środków finansowych na hipoterapię dla osób niepełnosprawnych. Uczennice biorące udział w projekcie WOLiderzy współpracowały z większością łomżyńskich szkół średnich, dzięki czemu konto osób niepełnosprawnych zasiliła kwota 800 zł.

Reklama

Społeczność ZSWiO wsparła również naszych Polaków mieszkających na Białorusi. Podopieczni księdza Tadeusza Kowalskiego z miejscowości Dokszyce i Bieholin otrzymali w tym roku mnóstwo paczek od Świętego Mikołaja. WETA nie zapomniała także o dzieciach z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży, które obdarowane zostały uśmiechem i paczkami.

Mając na względzie dobro "mniejszych braci", na terenie szkoły przeprowadzono zbiórkę karmy dla Stowarzyszenia "Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe" oraz dla schroniska "Canis".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości