Na granicy polsko-białoruskiej powstaje zapora. Montowane są pierwsze słupy. Z kolei minionej doby do naszego kraju próbowały nielegalnie przedostać się 22 osoby.
Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Rozpoczął się montaż pierwszych słupów. Z kolei w przyszłym tygodniu na place budowy zostanie dostarczona pierwsza partia ponad 2 tys. stalowych przęseł.
Jak podaje straż graniczna, w czwartek (3.02) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 22 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Egiptu (6 osób), Syrii, Iraku, Afganistanu i Turcji. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze doszło również do prowokacji, podczas której żołnierze białoruscy rzucali kamieniami w polskie posterunki.
Niespokojnie na tym samym odcinku było również już dzisiejszej doby. Granicę nad ranem próbowało sforsować kolejnych 10 osób, wszyscy zostali zatrzymani.
Źródło: SG