Reklama

Ceny ciepła w Łomży poniżej średniej krajowej i w województwie

09/10/2020 10:14

Poprosiliśmy o krótki komentarz prezesa MPEC w sprawie „kolosalnych cen ciepła”, jak twierdzą prezesi spółdzielni mieszkaniowych w Łomży, przy okazji rozliczeń za C.O. w swoich zasobach.

- Zgadzam się, że ceny ciepła są na wysokim poziomie w stosunku do lat poprzednich. Zwracam tylko uwagę Panu redaktorowi, że dopóki będziemy produkować ciepło poprzez spalanie węgla zawsze będziemy narażeni na niezależną od nas wysokość opłat za emisję CO2. W 2019 roku MPEC zapłacił za nie ok 6 mln zł. Obecnie prowadzone przez MPEC inwestycje mają temu zaradzić. Staramy się jednak każdą zmianę cen ciepła odwlec w czasie i wprowadzić je jak najpóźniej. Nasze działania widać najlepiej na podstawie porównań danych z Urzędu Regulacji Energetyki  z ostatnich trzech lat. Nasze ceny ciepła są zdecydowanie niższe od średniej ceny ciepła w Polsce i w naszym województwie. Cieszę się, że od wielu lat potrafimy utrzymać nasze ceny na tak niskim poziomie w porównaniu do innych miast i przedsiębiorstw - odpowiedział nam prezes MPEC Radosław Żegalski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości