Zarząd województwa zdecydował o odwołaniu ze stanowiska dyrektorów trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach - informuje Urszula Arter, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego. Decyzję uzasadniono niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków.
Decyzję o odwołaniu dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego: w Łomży, Białymstoku i Suwałkach podjęto na ostatnim posiedzeniu w minionym roku, tj. 31 grudnia. Zarząd województwa uzasadnił swoją decyzję niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w okresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach.
Nowi szefowie podlaskich WORD mają zostać powołani w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Do tego czasu placówkami zarządzać będą obecni zastępcy dyrektorów.
Cezary Kisiel został powołany na dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży w 2017 roku. Zastąpił on odwołanego z tej funkcji Mirosława Oliferuka. Kisiel pełnił wcześniej funkcję wicedyrektora WORD.