Rekruterzy to wyselekcjonowani terytorialsi, których rolą jest wspieranie procesu naboru do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rekruterzy swoje zadanie realizują docierając do kandydatów i zachęcając ich do dołączenia do 2 000 żołnierzy, którzy z powodzeniem łączą służbę z życiem zawodowym i prywatnym.
Kluczem jest bezpośredni kontakt z kandydatem, dyspozycyjność, otwartość oraz dzielenie się własnym doświadczeniem zdobytym podczas szkoleń. Rekruterzy są żywym przykładem idei WOT, ponieważ obecnie pełnią terytorialną służbę wojskową, a kiedyś sami byli w roli kandydata. Dlatego to właśnie oni mogą najpełniej opowiedzieć o procesie naboru i realiach służby – osobiście bowiem tego doświadczyli.
- Przed wstąpieniem do WOT miałam mnóstwo wątpliwości i pytań, na które próbowałam szukać odpowiedzi na stronach internetowych. Nie wiedziałam gdzie mogę uzyskać informację odnośnie przygotowania się do swojego pierwszego szkolenia, tak zwanej .„16-tki”. To doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje wątpliwości mają wszyscy, którzy wstępują w szeregi WOT. Dlatego postanowiłam pomóc takim jak ja. Służąc w WOT od 2018 roku, śmiało mogę rozwiewać wszelkie zastrzeżenia i udzielać odpowiedzi na pytania.– powiedziała rekruter 1PBOT szer. Ewa Zaręba.
Reklama- Swoją misję realizujemy poprzez bezpośrednią opiekę nad kandydatem. Towarzyszymy ochotnikowi od momentu złożeniu wniosku, aż do przekroczenia bramy jednostki. Kandydaci wiedzą, że w każdej chwili mogą liczyć na naszą pomoc – wyjaśnia st. kpr. Bogdan Wiśniewski .
Kandydaci do służby w 13 batalionie lekkiej piechoty lub kompanii saperów (mieszkańcy powiatów: miasto Łomża, łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego i zambrowskiego) muszą: posiadać polskie obywatelstwo, być pełnoletni, mieć dobry stan zdrowia (kategoria A), być niekarani, nie mogą pełnić innego rodzaju służby wojskowej.
Komplet niezbędnych badań (psychologicznych – wszyscy ochotnicy, lekarskich – tylko osoby bez określonej kategorii zdrowia) można przejść w ciągu jednego dnia w Wojskowym Centrum Rekrutacji, organizowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Łomży.
Żołnierze WOT aktywnie wspierają walkę państwa z pandemią koronawirusa. Każdego dnia około 200 podlaskich terytorialsów wspiera szpitale i placówki medyczne, pobiera wymazy, pomaga seniorom i kombatantom. Jesteśmy także ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO do obrony naszej Ojczyzny.
Chcesz zostać jednym z nas? Skontaktuj się z Rekruterem 1Podlaskiej Brygady OT:
Lekko nie będzie, ale będzie warto!
nadesłane/fot.1PBOT