W Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Cukierkowa Baba Jaga" w wykonaniu dzieci 5 i 6-letnich.
Przedstawienie było jednym z działań programu profilaktycznego „W zdrowym ciele, zdrowy duch” realizowanego w ramach Projektu Urzędu Miejskiego w Łomży.
"Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, występując przed swoimi rodzicami. Jaś ciągle pouczał swoją niesforną siostrę Małgosię odnośnie zdrowego żywienia i mycia zębów... Na nic to się jednak zdało, ponieważ dziewczynka uległa czarowi Baby Jagi i dała się skusić na cukiereczka. Zmartwionemu bratu na pomoc pośpieszyły leśne zwierzątka i pomogły przekonać Małgosię do zdrowego odżywiania. Na koniec mała łakomczuszka wylądowała na fotelu dentystycznym i na szczęście wszystko dobrze się skończyło"
Reklama
Z tej historii warto zapamiętać coś najważniejszego: W zdrowym ciele zdrowy duch się kryje, a wtedy wszystkim woķół przyjemniej się żyje ????
Źródło: nadesłane