Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zajmie się czyszczeniem i dezynfekcją sieci wodociągowej. To oznacza, że część budynków, w czasie przeprowadzanych prac, nie będzie miała dostępu do czystej wody.
Od 22 sierpnia do 2 września w Łomży czyszczona i dezynfekowana będzie sieć wodociągowa. Czyszczenie odbywać się będzie w godz. 21:00 - 5:00.
W trakcie prac, na czyszczonych odcinkach sieci wodociągowej, mogą występować chwilowe pogorszenia jakości wody, objawiające się żółto – brązowym zabarwieniem, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu, które będą usuwane podczas płukania sieci wodociągowej. W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów, takich jak: zmiana kierunku i prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody, czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów - poinformowało MPWiK.
Reklama
Dodatkowo MPWiK radzi, żeby ze względu na okresowe zamknięcia dostaw wody do budynków, podczas czyszczenia sieci, wcześniej zaopatrzyć się w jej niezbędne ilości.
- W przypadku ewentualnych niedogodności, zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod całodobowy nr awaryjny: 994 lub pn. – pt. tel.: 86 216 62 77 wew. 19 lub 45 - podkreśla jednocześnie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

Źródło: MPWiK