Wygląda na to, że lekarze rodzinni nie będą mogli już wystawiać dłuższych zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. Konieczne będzie zwolnienie od specjalisty.
Zmiany zapowiedział na antenie RMF FM minister sportu Kamil Bortniczuk. Szef resortu pytany był o wysoki odsetek uczniów, którzy nie biorą udziału w lekcjach wychowania fizycznego.
"Te statystyki zostaną radykalnie zmniejszone, ponieważ tzw. zwolnienia z lekcji wf-u - semestralne czy dłuższe będą respektowane tylko wówczas, gdy wystawi je lekarz specjalista, a nie tak jak dotychczas lekarz rodzinny" – mówił.
Drugą zmianą jest program Narodowa Baza Talentów, w ramach którego każdy nauczyciel WF ma być zobowiązany do przeprowadzanie testów, które pozwolą na wyłonienie talentów sportowych. Na razie program ma być wprowadzony pilotażowo na Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie, od 1 września 2023 r. ma on obowiązywać już w całej Polsce.