Reklama

Do 10 lat więzienia za zakupy przywłaszczoną kartą

05/10/2023 11:37

47-latek z powiatu wysokomazowieckiego płacił za zakupy przywłaszczoną kartą. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

O wszystkim powiadomiła policjantów kobieta, która zgubiła kartę.  

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że zgubiła kartę płatniczą. Logując się na stronę banku zauważyła wypłaty pieniędzy świadczące o tym, że ktoś używa jej karty - informuje KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

Policjanci ustalili, że karty używa do płacenia za zakupy 47-latek. Pomogło im w tym nagranie z monitoringu jednego ze sklepów.

- Mieszkaniec powiatu został zatrzymany. Jak ustalili policjanci 47-latek jednego wieczoru zapłacił zbliżeniowo w sklepie spożywczym sześć razy.  Mężczyzna usiłował użyć karty jeszcze cztery razy lecz z uwagi na odmowę transakcji nie udało mu się zrobić zakupów. Spowodował straty na blisko 250 złotych. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie mu dziesięciu zarzutów, dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem na konto bankowe - dodaje wysokomazowiecka policja.

Reklama

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości