Szpital w Łomży znalazł się na liście 22 placówek z całego kraju, które zyskają respiratory zakupione przez Jerzego Staraka i Polpharmę.
Jerzy Starak i należąca do niego Grupa Polpharma, największy polski producent leków, postawili na systemową pomoc dla polskiej służby zdrowia i sfinansowali zakup 100 respiratorów na łączną kwotę 7 milionów złotych. Dwa z trzech zaplanowanych transportów urządzeń dotarły już do Polski. Maszyny przechodzą obecnie przegląd techniczny i kalibrację, by szpitale mogły z nich korzystać od razu po dostarczeniu. W tym tygodniu pierwsza pula prawie 50 urządzeń zostanie przekazana do szpitali wskazanych przez Ministerstwo.
Respiratory trafią do 22 szpitali w całej Polsce, gdzie są one szczególnie potrzebne. Na liście znalazła się również Łomża. Oprócz naszego miasta respiratory trafią do placówek m.in. we Wrocławiu, Radomiu, Puławach, Kielcach, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Gliwicach, Piszu, Wałczu, Jaśle, Kędzierzynie-Koźlu..
W przekazywanie maszyn i bezpieczne dostarczenie ich do placówek medycznych, zaangażowane mają być struktury Polpharmy w całym kraju. Oprócz samych urządzeń, szpitale otrzymają wsparcie w przeszkoleniu personelu medycznego z używania respiratorów.
Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe - mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju. Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków – pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem. W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć - nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: „Ludzie pomagają Ludziom”. Wszystkie ręce na pokład! – mówił, ogłaszając inicjatywę, Jerzy Starak.
Reklama
Kolejny transport urządzeń jest planowany na początek maja i również zostanie rozdysponowany zgodnie z wytycznymi resortu.
/zdj. ilustracyjne/