Łomżyński szpital przekształcony w ubiegłym miesiącu z jednoimienny zaczął przyjmować chorych z województwa mazowieckiego. Są to pacjenci zakażeni lub podejrzeni o zakażenie koronawirusem.
Warunki w szpitalach mazowieckich są niełatwe. Do dziś zarejestrowano tam 1065 przypadków zakażenia wirusem COVID-19, z czego aż 98 potwierdzono w dziś, 23 osoby zmarły.
Jak informuje Radio Białystok, o skierowaniu pacjentów z województwa mazowieckiego do łomżyńskiego szpitala zadecydował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Już teraz większość pacjentów w łomżyńskim szpitalu jest spoza województwa podlaskiego.
- Obecnie pacjentów jest około 30, z koronawirusem - około 20. W tej chwili więcej jest z województwa mazowieckiego. Nie jesteśmy obłożeni w taki sposób, żebyśmy nie mogli dalej przyjmować pacjentów - czy z Mazowsza, czy z Podlasia - stwierdza w rozmowie z Radiem Białystok Jacek Roleder.