Reklama

Do szpitala w Łomży trafiają pacjenci z Mazowsza

06/04/2020 20:25

Łomżyński szpital przekształcony w ubiegłym miesiącu z jednoimienny zaczął przyjmować chorych z województwa mazowieckiego. Są to pacjenci zakażeni lub podejrzeni o zakażenie koronawirusem.

Warunki w szpitalach mazowieckich są niełatwe. Do dziś zarejestrowano tam 1065 przypadków zakażenia wirusem COVID-19, z czego aż 98 potwierdzono w dziś, 23 osoby zmarły.

Jak informuje Radio Białystok, o skierowaniu pacjentów z województwa mazowieckiego do łomżyńskiego szpitala zadecydował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Już teraz większość pacjentów w łomżyńskim szpitalu jest spoza województwa podlaskiego.

- Obecnie pacjentów jest około 30, z koronawirusem - około 20. W tej chwili więcej jest z województwa mazowieckiego. Nie jesteśmy obłożeni w taki sposób, żebyśmy nie mogli dalej przyjmować pacjentów - czy z Mazowsza, czy z Podlasia - stwierdza w rozmowie z Radiem Białystok Jacek Roleder.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości