W całym województwie nie potwierdzono ani jednego nowego przypadku koronawirusa. Dziś (16.07) Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało wyłącznie o wyzdrowieniu 29 kolejnych zakażonych.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwudziestu dziewięciu kolejnych osobach, które wyzdrowiały z koronawirusa. To:
W sumie w województwie podlaskim wyzdrowiało do tej pory 749 osób.
Ministertstwo Zdrowia poinformowało dziś łącznie o 333 nowych przypadkach w Polsce. Najwięcej odnotowano ich w województwie śląskim (89). Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 39 054/1 605 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.