Reklama

Dotacja na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łomży

06/03/2019 13:01

Zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Szpitala Ogólnego w Kolnie. Dotacja, która trafi do Łomży wyniesie 2,1 mln złotych, a w nowym zakład dysponował będzie 30 miejscami dla pacjentów.

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień wykorzysta uzyskane środki na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łomży. Według założeń, ośrodek realizował będzie świadczenia pielęgnacyjne, psychologiczne, rehabilitacyjne oraz kontynuował będzie leczenie w zakresie nie wymagającym hospitalizacji. W zakładzie znajdzie się miejsce dla 30 pacjentów. Projekt wart jest 4,3 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 2,1 mln zł.

Zarząd województwa wsparł także Szpital Ogólny w Kolnie. Placówka dzięki dotacji poprawi jakość świadczenia w zakresie geriatrii, opieki paliatywnej i hospicyjnej, ale również rehabilitacji osób starszych na terenie powiatu kolneńskiego. Część oddziału wewnętrznego zostanie wyremontowana na potrzeby uruchomienia pododdziału geriatrycznego, ponadto zakupiona zostanie niezbędna aparatura. Nowy sprzęt zyskają także: oddział medycyny paliatywnej, Hospicjum Domowe oraz Ośrodek Dziennej Rehabilitacji i Pracowni Fizjoterapii. Dofinansowanie z RPOWP wynosi 1,7 mln zł, a wartość całego projektu to 2 mln zł.

Projekty wzięły udział w konkursie na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Reklama

zdj. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości