Najwięcej, bo 100 tys. zł, dostanie Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, najmniej, czyli 30 tys. zł otrzyma Zakon Mniszek Benedyktynek - Podlaska Konserwator Zabytków podzieliła dotacje na 2022 r.
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku przyznał dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Rozdysponowano ponad 2,2 mln zł.
- Do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku wpłynęło 67 wniosków o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru. Po dokonaniu oceny formalnej oraz merytorycznej złożonych wniosków udzielono 44 dotacji. Rekordowa dotacja wynosząca 150 000,00 zł została przyznana na remont prawosławnej kaplicy cmentarnej pw. Św. Marii Magdaleny w Białymstoku – informuje prof. dr hab. Małgorzata Dajnowicz, Podlaska Konserwator Zabytków.
Reklama
Jeżeli chodzi o Łomżę i powiat łomżyński, pieniądze przyznano diecezji łomżyńskiej na remont zabytkowego budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej (40 tys. zł), Zakonowi Mniszek Benedyktynek na remont budynku klasztoru pw. Przenajświętszej Trójcy w Łomży - remont elewacji wschodniej, część poniżej cokołu (30 tys. zł), Kościołowi Rektoralnemu pw. Wniebowzięcia NMP na kontynuację prac konserwatorskich przy elewacji - remont wieży północnej (75 tys. zł), Wyższemu Seminarium Duchownemu na remont Katolickiej Bursy Szkolnej - remont klatki schodowej (55 tys. zł) oraz Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie na wymianę połaci dachowych w części dworkowej (100 tys. zł).