Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 917 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Wyzdrowiało kolejnych 13 osób (w sumie 777): dwie starsze kobiety, dziecko i dwie młode kobiety z Białegostoku, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu białostockiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu sokólskiego, mężczyzna w sile wieku, dwóch starszych mężczyzn, młoda kobieta i starsza kobieta z powiatu grajewskiego.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś łącznie o 399 nowych przypadkach w kraju i śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 40 782/1 636 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.