Tylko o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Komunikat nie zawiera przypadków z naszego najbliższego regionu.
Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem to młoda kobieta z Białegostoku i nastolatek z powiatu monieckiego. Oboje przebywają w izolacji domowej.
Dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego zawiera trzydzieści kolejnych przypadków ozdrowień: młoda kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, nastolatek z powiatu łomżyńskiego, starszy mężczyzna, starsza kobieta, cztery kobiety w sile wieku, dwóch młodych mężczyzn, mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta z Łomży, dwie starsze kobiety, trzy kobiety w sile wieku, dwóch starszych mężczyzn, siedmiu młodych mężczyzn i trzy młode kobiety z powiatu grajewskiego. W sumie w Podlaskiem za ozdrowieńców uznaje się 550 osób.
W województwie podlaskim odnotowano do tej pory 882 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 36 412/1 528 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś o trzynastym przypadku wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na COVID-19 w województwie podlaskim. To mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, był hospitalizowany w szpitalu w Białymstoku i miał choroby współistniejące.