Reklama

Dwanaście nowych przypadków koronawirusa. Kolejne osoby hospitalizowane w Łomży i dwa nowe zgony

20/08/2020 10:32

O dwunastu nowych przypadkach koronawirusa w województwie poinformowało dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Trzy osoby z powiatu wysokomazowieckiego hospitalizowane są w łomżyńskim szpitalu. Zmarły kolejne dwie osoby w województwie. To 46-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwunastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • starsza kobieta z powiatu suwalskiego, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach,
  • mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku,
  • starszy mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,
  • dwie starsze kobiety z powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowane w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,
  • dwie kobiety w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
  • dziecko z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
  • dwóch młodych mężczyzn z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
  • starsza kobieta z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1177 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 939): młody mężczyzna, kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego.  

Dziś resort zdrowia poinformował o 767 nowych zakażeniach. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (176), małopolskim (151) i mazowieckim (96)  Zmarło kolejnych 12 zakażonych osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 59 378 /1 925 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podaje, że odnotowano dwudzisty ósmy i dwudziesty dziewiąty przypadek zgonu z powodu COVID-19 w Podlaskiem.  To mieszkańcy powiatu grajewskiego: 46-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta. Mieli choroby współistniejące.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości