O dwunastu nowych przypadkach koronawirusa w województwie poinformowało dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Trzy osoby z powiatu wysokomazowieckiego hospitalizowane są w łomżyńskim szpitalu. Zmarły kolejne dwie osoby w województwie. To 46-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwunastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1177 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 939): młody mężczyzna, kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego.
Dziś resort zdrowia poinformował o 767 nowych zakażeniach. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (176), małopolskim (151) i mazowieckim (96) Zmarło kolejnych 12 zakażonych osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 59 378 /1 925 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podaje, że odnotowano dwudzisty ósmy i dwudziesty dziewiąty przypadek zgonu z powodu COVID-19 w Podlaskiem. To mieszkańcy powiatu grajewskiego: 46-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta. Mieli choroby współistniejące.