Reklama

Działacze PiS-u z Łomży zapomnieli o katastrofie?

10/04/2019 20:43

To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Jak co roku w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej Łomżanie oddają hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Dziś, podczas obchodów 9. rocznicy tragedii w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy, zabrakło pocztu sztandarowego miasta, o który miał zadbać przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski z Prawa i Sprawiedliwości. Nie było również łomżyńskich oficjeli z tej partii.

Podczas uroczystości, które, jak co roku odbywają się w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej,  po raz pierwszy w historii zabrakło pocztu sztandarowego miasta. O to, dlaczego tak się stało, postanowiliśmy zapytać przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży Jana Olszewskiego, bo wedle „Regulaminu prezentacji sztandaru miasta” zorganizowanie 3-osobowej delegacji na takie uroczystości leży w gestii przewodniczącego. Ten postanowił zrzucić winę na ratusz.

- Nikt z miasta nas o tym nie poinformował – usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej od przewodniczącego Olszewskiego.

Reklama

- Informacja o tym wydarzeniu ukazała się na stronie Urzędu Miejskiego z kilkudniowym wyprzedzeniem. A więc powszechnie było wiadomo, gdzie i o której godzinie odbędą się uroczystości. Podobnie jak w latach poprzednich żadnych zaproszeń indywidualnych nikomu nie wysyłaliśmy. Sztandar zawsze pojawiał się na uroczystościach smoleńskich – czytamy w odpowiedzi na nasze pytanie o nieobecność miejskiego sztandaru na dzisiejszych uroczystościach.

Co więcej na składaniu kwiatów nie było praktycznie żadnego przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że szefem miejskich struktur jest poseł Lech Kołakowski. Nieobecna była także poseł Krynicka. Pojawił się jedynie radny i były przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała, dla którego - jak widać - specjalne zaproszenie nie musiało być wysłane. W gronie oficjeli, oprócz władz łomżyńskich na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim dostrzec można było też samorządowców z okolicznych miast i gmin, w tym starostę Lecha Szabłowskiego.

Reklama

Nieobecność pocztu sztandarowego, który zawsze tworzyli radni miejscy, zauważyli na uroczystości sybiracy. Po mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży w rozmowach kuluarowych nawiązywali do tego trudno wytłumaczalnego faktu.

„Obecność sztandaru zaświadcza o wyjątkowości wydarzenia, w którym jest on prezentowany.” – punkt 2 regulaminu prezentacji sztandaru miasta – Załącznik nr 5 do UCHWAŁY NR 45/XIII/03 Rady Miejskiej Łomży z dnia 14 maja 2003 roku w sprawie Statutu Miasta Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości