Ponad 57 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie 30. kwesty, której celem jest ratowanie kolejnych zabytków jednej z najstarszych polskich nekropolii - łomżyńskiego cmentarza. W tym roku wolontariusze zbierali datki od 1 do 3 listopada.
Na ratowanie zabytków zebrano dokładnie 57 tysięcy 297 złotych i 77 groszy, czyli więcej niż w roku ubiegłym, gdy łomżyniacy oraz goście spoza Łomży, odwiedzający tu groby swoich bliskich, wrzucili do puszek ponad 52 tys. złotych.
Dzięki zebranym środkom udało się dotychczas odrestaurować kilkaset zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie liczącego sobie ponad 200 lat cmentarza, ale w kolejce czekają kolejne.
Tegoroczna kwesta była 30. zbiórką organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w celu ratowania zabytków najstarszej łomżyńskiej nekropolii. Warto podkreślić, że cmentarz katedralny w Łomży jest jednym z najstarszych takich obiektów w Polsce.